Kion Group rozšiřuje centrum pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích. Jeho kapacita se více než ztrojnásobí
Ve svém jihomoravském centru staví Kion Group novou halu. Stávající provoz pro repase se transformuje na tzv. Industrial Refurbishment Center (IRC). Celková plocha střediska se zvýší na více než 15.000 metrů čtverečních, veškeré procesy spojené s repasemi vozíků značek Linde a Still projdou zásadní proměnou. Hlavním cílem projektu je zajištění co možná nejkratších dodacích lhůt zákazníkům.
Od počátku dubna se rozebíhají rozsáhlé stavební a instalační práce na nové části centra pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích, které zvýší kapacitu až na 6000 vozíků ročně. Projekt bude dokončený do července 2025. Středisko pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky bylo založeno v roce 2017 a v současnosti se v něm provádějí repase vozíků značek Linde a Still. Většina vozíků se sem dostává z flotil krátkodobého a dlouhodobého pronájmu, což přináší tu výhodu, že na vozících byl prováděn servis přímo výrobcem, s používáním originálních náhradních dílů.
„Poptávka po kvalitních repasovaných vozících stále roste. Po rozšíření centra pro repase budeme moci ještě lépe vycházet vstříc požadavkům našich zákazníků, nová kapacita nám umožní dále zkracovat dodací lhůty,“ říká David Čepek, viceprezident Kion Group pro segment průmyslových vozíků a služeb pro Českou republiku.
Změna procesů
Edwin van Asselt, director truck refurbishment operations, vysvětluje změny v centru pro repase: „Nerozšiřujeme pouze plochu centra výstavbou nové haly, ale současně měníme i naše procesy. Například demontáž a montáž vozíků se nyní provádí na jednom pracovišti. To se změní s novou industrializací závodu. Budou zde samostatná pracoviště pro demontáž a dále pracovní linka, na které vozíky a jejich jednotlivé díly projdou procesem repase a následně zamíří na montážní linku, kde budou všechny repasované díly s vozíkem znovu zkompletovány. To všechny procesy v tom nejlepším smyslu industrializuje a zaručí standard vysoké kvality, krátké dodací termíny a optimalizaci nákladů.“
Zaměřeno na udržitelnost
Práce v budoucím nejmodernějším prostředí špičkového závodu bude znamenat řadu výhod pro stávající i nové zaměstnance. Josef Slimáček, ředitel centra pro repase k tomu uvádí, že pro budoucí provoz tohoto závodu na jižní Moravě bude vytvořeno přibližně 70 nových pracovních míst. Skupina Kion si stanovila dlouhodobý klimatický cíl dosáhnout do roku 2050 nulových emisí skleníkových plynů v celém svém hodnotovém řetězci. Rozšíření centra pro repase a jeho využití pro značky Kion Group přispěje k plnění těchto cílů. Bernd Roth, senior director truck refurbishment operations, dodává: „V souvislosti s rozšířením centra máme příležitost dát ještě více vozíkům Linde a Still druhý nebo dokonce třetí život. Tento přístup významně napomáhá plnění našich cílů v oblasti udržitelnosti.“
Skupina Kion v Česku
Značky Linde Material Handling Česká republika a Still ČR náležející do Kion Group se na českém trhu úspěšně rozvíjejí již více než 30 let. Zaměřují se na poskytování komplexních služeb v oboru manipulační techniky a intralogistických řešení, včetně automatizace, energy managementu a stálého zvyšování bezpečnosti ve skladových a výrobních provozech. Další, třetí značka manipulační techniky Baoli se soustředí na jednodušší, robustní a spolehlivé průmyslové vozíky. Kion Group má v Česku také silné zastoupení v oblasti výroby, v Ostrově u Stříbra se vyrábějí retraky a další vozíky značek Linde a Still, je zde i výrobní závod společnosti Dematic, předního světového dodavatele automatizovaných řešení a softwaru pro dodavatelské řetězce. V Českém Krumlově se nachází výrobní závod na pohonné nápravy vysokozdvižných vozíků.