Montáž svých zařízení v budované výrobní a skladové hale společnosti SanSwiss Jičín dokončil v květnu tuzemský dodavatel vratové a nakládací techniky TYROS Loading Systems CZ (TLS CZ). Informoval o tom jednatel a ředitel této firmy Ivo Luňák. Pro společnost TLS CZ, která využívá moderní výrobní zázemí v Novém Bydžově, jde o důležitý kontrakt zahrnující produkci a instalaci osmi sekčních vrat, pěti nakládacích můstků a devíti plastových rychloběžných vrat.
Výstavbu multifunkčního objektu o rozloze 17 tisíc metrů čtverečních s moderními prostory pro výrobu a skladování materiálu i hotového zboží zahájil významný dodavatel sprchových koutů a vaniček z Jičína loni v červnu s předpokládaným termínem dokončení v polovině tohoto roku.
„Naše technologie v podniku SanSwiss jsou již plně digitalizované. Dávno totiž registrujeme, že zařízení jsou používána za velmi různorodých podmínek, z čehož samozřejmě plyne i různorodý způsob a stupeň namáhání jednotlivých částí. Proto jsme v loňském roce spustili ojedinělý projekt, jehož smyslem je prostřednictvím digitalizace a na základě nepřetržitého monitoringu zátěže zařízení maximálně urychlit a zefektivnit servisní služby. V oboru vratové a nakládací techniky nikdo jiný u nás obdobnou službu nenabízí,“ zdůrazňuje Ivo Luňák. Dodává, že pomocí nejmodernějšího technického a komunikačního vybavení a díky softwarové databázi s průběžně aktualizovanými informacemi je dnes TLS CZ schopna v předstihu předvídat nutné servisní zásahy a předcházet riziku závažnějších závad či odstávky. Digitalizací svých instalovaných a servisovaných zařízení tak ve firmě mohou mnohem lépe plánovat poskytování kvalitních a rychlých servisních služeb podle konkrétních potřeb každého uživatele.
„Všechna zařízení, dodaná společnosti SanSwiss, jsou vyrobená v moderním novobydžovském závodě. Těší nás také, že jsme jičínskému investorovi byli schopni nabídnout opravdu nejmodernější dostupné technologie nakládací techniky, ke kterým máme jako významný člen silné evropské skupiny Loading Systems přístup,“ konstatuje Ivo Luňák. Například plastová rychloběžná vrata, instalovaná v podniku SanSwiss, patří k nejvyspělejším a svými rozměry i k největším běžně dodávaným.
Rychlé otevírání i zavírání
Technologie od společnosti TYROS Loading Systems CZ, vyvinuté na základě potřeb trhu, zlepšují logistické a výrobní procesy. V případě rychloběžných vrat i výrazně eliminují tepelné ztráty. Oproti klasickým rolovacím nebo sekčním vratům je totiž hlavní předností tohoto automatikou vybaveného produktu rychlost otevírání a zavírání. V průmyslových, skladových a dalších klimatizovaných halách tak rychloběžná rolovací vrata výrazně přispívají k úsporám nákladů na energie.
„Ve výběrovém řízení na vybavení nové výrobní a skladové haly v Jičíně klienta zřejmě přesvědčila technická vyspělost nabízených zařízení, ale také profesionální přístup, flexibilita a originalita řešení individuálních požadavků. Důležité byly i dobré zkušenosti investora podpořené referencemi z úspěšných realizací projektů v závodech Ronal v Jičíně a v Pardubicích, které jsou členy stejného holdingu jako SanSwiss,“ říká Ivo Luňák. Firma v českých provozech světové skupiny RONAL AG doposud nainstalovala a servisuje minimálně 200 unikátních zařízení. Například v obou zmíněných závodech Ronal na výrobu hliníkových disků pro automobily TLS CZ už v roce 2013 na přání zákazníka použila speciální kaskádové provedení vratové techniky. Tato kombinace sekčních vrat s vraty rychloběžnými zaručuje nejúčinnější ochranu proti tepelným ztrátám s nejvyššími úsporami energií.
Sofistikovaný systém tvoří dvojice vrat v takové vzdálenosti od sebe, aby se mezi ně vešel přepravovaný náklad s vozíkem. Tento důmyslný „vratový tunel“ je zakrytý a vrata nejde otevřít najednou, čímž se zabrání průvanu při průjezdu nákladu. „Ovládání je přitom možné mnoha způsoby, stejně jako u běžných vrat. Použití sekčních, rychloběžných, případně i jiných vrat záleží na požadované rychlosti a četnosti průjezdů,“ vysvětluje Ivo Luňák.