Inovativní projekty v oblasti logistiky představují pro společnost Utz novou příležitost k realizaci filozofie udržitelného rozvoje
Opakovaně použitelné plastové boxy od společnosti Utz jsou využívány jak pro uchovávání výrobků, tak i pro jejich uskladnění, přípravu a výdej k další přepravě. Díky vysoké technologické vyspělosti skladů je značení boxů a jejich přizpůsobení automatizačním procesům klíčovým aspektem logistického procesu.
Co je to reverzní logistika a jak skupina Utz přispívá k jejímu rozvoji
Proces opětovného použití přepravního boxu v logistickém řetězci a jeho vrácení do oběhu umožňuje chránit planetu před znečištěním a redukovat náklady na výrobu obalů. V sériích přepravních a logistických boxů od skupiny Utz jsou využívány zkušenosti z mnoha oborů, které umožňují vyhýbat se chybám vyplývajícím ze špatného vyvážení výrobku nebo jeho příliš malé hmotnosti. Je v nich také využívána ergonomie úchytů používaných jak při robotické automatizaci procesu, tak i při ruční manipulaci, a mnoho dalších zkušeností.
Logistika se stala důležitým odvětvím průmyslu, ve kterém lze díky automatizaci dosáhnout obrovského zvýšení produktivity, výrazně zlepšit kvalitu procesů a díky IT dokonale monitorovat tok zboží. Logistika je nejen rychlejší a levnější, ale také šetrnější k životnímu prostředí. Odpadá zbytečné přebalování, optimalizují se trasy, šetří se energie a předchází se škodám.
Základem je koncepce „Goods-to-Person”. Jedná se o to, aby se zboží dostalo k lidem bezpečně, rychle a dobře chráněné. Roboti to dokážou lépe než lidé. Logistické procesy nejsou kreativní – po jejich jednorázovém definování se opakuje stále totéž.
Zboží bude v budoucnosti přemisťováno automaticky. Logistické procesy jsou tomu ideálně přizpůsobeny a naši zákazníci oceňují rychlost a spolehlivost digitálního nákupu nebo automatizované dodávky dílů v průmyslových procesech.
Logistika budoucnosti ovládá automatické cykly. Právě takový je náš svět ve skupině Utz, protože vyžaduje vhodné boxy – boxy pro opakované použití.
V logistických centrech typu „zboží-ke-člověku” bude dodávka zboží, takzvaná kompletace, brzy probíhat plně automaticky. Zdlouhavé ruční třídění, uchovávání a získávání zpět bude brzy minulostí. V obchodování s potravinami „zboží-ke-člověku” probíhá buďto jako doručení internetové objednávky domů nebo jako dodání objednávek do logistických mikrocenter. Cesta do obchodu s potravinami a hledání výrobků již není nezbytná.
V logistice zásilek strategii „zboží-ke-člověku” aplikujeme již dlouho. Zde je výzvou standardizace a automatizace procesů. Kartonové obaly nejsou šetrné k životnímu prostředí a práce kurýra se musí stát ergonomickou a digitální. V naší organizaci jsme si této změny všimli. Pracujeme na mnoha zajímavých projektech s dodavateli systémů typu „zboží-ke-člověku”. Středobodem řešení je často logistický nosič nákladu, čili plastový přepravní box. Precizní boxy, tácy či palety vznikají za účelem zvětšení efektivity logistických procesů. Nosiče nákladu od Utz jsou individuálně přizpůsobovány požadavkům automatizovaných procesů a myslí samy za sebe – chytré technologie.
Environmentální certifikáty vystavované organizací Utz a nadací Myclimate
Umělé hmoty jsou náš materiál. Mají nejen vynikající technické vlastnosti – rovněž umožňují vyrábět lehké a současně odolné výrobky a jsou 100% recyklovatelné. Díky lokální výrobě na třech kontinentech zajišťujeme krátké dopravní cesty. V logistice opakovaného použití Utz zjišťuje optimální využití svých výrobků, které mají velmi dlouhý životní cyklus.
Díky znalostem odborníků z Myclimate a certifikovaným projektům na ochranu životního prostředí můžeme nabídnout konkrétní výrobky Utz, které jsou neutrální z hlediska emise oxidu uhličitého. Naše klimatická strategie ukazuje cestu k výrobě opakovaně použitelných boxů způsobem, který je zcela neutrální z hlediska emise oxidu uhličitého.
Zaměstnanci Utz, vedení a akcionáři se v realizaci těchto cílů plně angažují.