Předání poslední lokomotivy Siemens Vectron z celkem deseti objednaných proběhlo první březnovou středu v prostorách železničního terminálu METRANS v Praze – Uhříněvsi.
Operátor kombinované dopravy a provozovatel kontejnerových terminálů METRANS objednal 10 lokomotiv typu Vectron MS od společnosti Siemens Mobility Česká republika. Cílem zakázky je nasazení nových lokomotiv v přeshraničním provozu v rámci regionu střední a východní Evropy.
„Máme radost, že se dnes náš vozový park rozšířil o další moderní, vícesystémové lokomotivy Vectron od společnosti Siemens Mobility. Podtrhuje to naše ambice v dalším růstu společnosti a schopnosti pružněji reagovat na přání našich zákazníků. Lokomotivy se postupně úspěšně zařadily do vozby našich vlaků od Německa, přes Rakousko, Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Do budoucna plánujeme jejich nasazení i v Polsku. Jsme rádi, že 900. prodaná lokomotiva bude u nás označena symbolickým číslem 009,“ komentuje Peter Kiss, CEO skupiny METRANS.
Firma Siemens Mobility očekává, že v blízké době pokoří hranici 1000 celosvětově prodaných lokomotiv Vectron. „Tato platforma získala od roku 2010, kdy byla poprvé uvedena na evropský trh, velkou oblibu u různých typů zákazníků. Díky své univerzální konstrukci, vysokému výkonu a spolehlivosti je ideálním řešením jak pro osobní, tak i pro rychlou nákladní dopravu, což dokazují dlouhodobé přepravní plány společnosti METRANS, v nichž hrají takovéto lokomotivy velkou roli,“ říká Roman Kokšal, ředitel Siemens Mobility Česká republika.
Lokomotivy pro společnost METRANS mají výkon 6400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku a je možný budoucí upgrade pro Bulharsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko.
Společnost Siemens Mobility prodala již více než 980 lokomotiv Vectron dohromady 48 zákazníkům. Lokomotivy ujely už přes 260 milionů kilometrů.