Hlavním přínosem nasazeného řešení bude zpětná sledovatelnost zakázek, odhalení a eliminace prostojů ve výrobě a také dohled nad výkonem práce zaměstnanců. Půjde o automatické sledování využití strojů, on-line přehled o aktuálním stavu strojů, napojení na stávající informační systém KAISER s využitím plánu výroby a čipů docházkového systému pro přihlašování pracovníků na jednotlivá pracoviště a zakázky. Napojení strojů ve společnosti STREICHER bude probíhat v několika etapách přes OPC server.
Vedení společnosti a mistři ve výrobním provozu získají díky DCIxMES on-line přesné informace o strojích a důvodech případných prostojů. Zároveň operátoři ve výrobě uvidí na velkoplošných obrazovkách v hale detailní vizualizaci stavu výroby. Projekt nasazení DCIxMES ve společnosti STREICHER odstartoval na začátku května. Do plného provozu bude nový informační systém DCIxMES uveden letos v létě.
Společnost v současné době sbírá data pro evidenci zaměstnanců a jejich pracovní doby, včetně provázání s výrobními zakázkami, pomocí informačního systému KAISER. „Díky neustále stoupajícímu tlaku zákazníka na cenu a termín dodání našich výrobků nám informace z našeho současného informačního systému nepostačují. Začali jsme proto hledat řešení a dodavatele, který nám pomůže s evidencí vznikajících prostojů a vyhodnocováním efektivity výroby,“ sděluje k projektu Jiří Lopata, ředitel firmy.
Firma STREICHER Plzeň je středně velký podnik se sídlem ve Štěnovicích u Plzně. Zabývá se stavební a strojírenskou výrobou. Strojírenská divize společnosti STREICHER Plzeň úzce spolupracuje s firmou STREICHER Maschinenbau v německém Deggendorfu, která je dceřinou společnosti MAX STREICHER. Podnik nabízí zákazníkům partnerství od společného vývoje, přes poradenství během výroby až po montáž kompletních zařízení. Konstruuje a vyrábí kompletní zařízení a součásti pro výzkum, vývoj a výrobu v oblasti chemického a farmaceutického průmyslu, potravinářských a vakuových technologií a elektroniky.