Mezi hlavní přínosy projektu patří především přehled o stavu a zpracování jednotlivých skladových operací a jejich optimalizace, přesná skladová evidence včetně konkrétního umístění zboží nebo přehled o stavu naplnění jednotlivých zakázek.
Nasazení nového WMS (Warehouse Management System) umožní mimo jiné kompletní odstranění papírových dokumentů z celého procesu řízení skladových operací. Uživatelé řešení CCV Řízený sklad rovněž budou mít v každém okamžiku k dispozici celou řadu klíčových údajů – například aktuální stav jakékoli operace nebo skladové množství libovolného výrobku a jeho umístění. Logickým důsledkem optimalizace veškerých skladových operací je pak zvýšení jejich četnosti v přepočtu na jednoho pracovníka nebo jednotku času a tím zvýšení výkonnosti celého skladu. CCV Řízený sklad dále poskytuje data jak pro hodnocení efektivity jednotlivých procesů, tak motivační podporu pro samotné pracovníky ve skladu. Cílem nasazení nového řešení je také eliminování chybovosti lidského faktoru při příjmu či výdeji zboží, který může způsobovat nepřesně vychystané a expedované zakázky.
V souladu se současnými náročnými požadavky zákazníků pracuje systém s širokým sortimentem, který čítá 300 až 400 tisíc položek v číselníku. Skladovaný sortiment na skladu představuje desítky tisíc dveří a zárubní, ale také kování, pláště, zámky, materiál z výroby či k úpravě, obaly, spotřební materiál a další. Kromě centrálního skladu v Jihlavě navíc SEPOS disponuje i vlastními sklady v části ze 17 prodejních středisek, které jsou rozmístěny po území celé ČR. „Na silný rozvoj, kterým naše firma prošla v minulém období, jsme museli zareagovat nejen navýšením výrobních kapacit, ale i posílením kapacit skladových s cílem zkrátit dodací termíny. Nasazení řešení CCV Řízený sklad je tak jedním z řady opatření, která nám pomohou tento rozvoj nejen zvládnout, ale umožní nám nadále navyšovat kvalitu pro spokojenost našich zákazníků,“ říká Lumír Kozubík, hlavní manažer společnosti SEPOS.
„Nasazení WMS řešení předcházela důkladná analýza skladových procesů, zásob i prostor a je tak plně upraveno na míru konkrétním potřebám zákazníka. I z tohoto důvodu lze očekávat, že se přínosy nového systému téměř okamžitě projeví na vyšší výkonnosti logistických procesů. Navíc systém umožní i lepší přehled nad aktuálními stavy konkrétních zakázek, což také může těšit samotné zákazníky společnosti SEPOS,“ dodává Vladimír Teplý, architekt řešení CCV Řízený sklad ze společnosti CCV Informační systémy. Samozřejmou součástí skladového řešení je i jeho integrace se stávajícím podnikovým informačním systémem Vision32.
Vlastní implementace řešení odstartovala v průběhu května, spuštění do ostrého provozu se předpokládá ve třetím čtvrtletí letošního roku.