Kurz první pomoci zahrnoval jak teoretickou, tak praktickou část, při které si účastníci kurzu mohli vyzkoušet, jak postupovat v případě úrazu elektrickým proudem, tepenném krvácení, náhlém kolapsu, epileptickém záchvatu a v řadě dalších situací. Při velmi realistických simulacích prokázali zaměstnanci Linde MH svoji duchapřítomnost a zároveň si rozšířili své znalosti. Za pomoci profesionálů ze záchranné zdravotnické služby se zúčastnili tréninkových zásahů s figuranty, při kterých si museli poradit například s oběťmi nehody v šoku, obstarat si prostředky pro první pomoc, zajistit všechny zraněné nebo zvládnout telefonický rozhovor s dispečinkem záchranné služby.
„Bezpečnost je u nás v Linde MH jedno z ústředních témat,“ říká Jindřich Kotyza, ředitel a jednatel Linde Material Handling Česká republika, a dodává: „Veškerá technika a skladová řešení, která našim zákazníkům dodáváme, jsou vyvíjena a navrhována s maximálním ohledem na bezpečné používání. Jelikož víme, že se v reálném životě můžeme dostat do život ohrožujících situací daleko častěji než ve skladu, rozhodli jsme se posunout naše zaměření na bezpečnost do další úrovně a uspořádat tyto kurzy.“
Společnost Linde MH se tématu bezpečnosti dlouhodobě věnuje již při vývoji manipulační techniky samotné, kdy dbá na rozvoj asistenčních systémů usnadňujících řidičům práci a zvyšujících jejich bezpečnost. V letošním roce se Linde MH Česká republika chystá navázat na úspěšný Den bezpečnosti, při němž se účastníci akce dozvědí mnoho užitečných rad pro odhalování rizik v provozu firem.