Hosty uvítala ředitelka Pavla Cihlářová spolu s Jaroslavem Camplíkem. Prezident GS1 Czech Republic ve svém slavnostním proslovu vzal přítomné na exkurzi časem do dob prvních čárových kódů EAN ještě s cizími prefixy, s nimiž se označovaly československé výrobky vyvážené na Západ. Camplík také připomněl založení EAN Československo Jaroslavem Martinicem, první tuzemské kódy již s „osmpětdevítkou“, entuziasmus technických nadšenců a propagování čárového kódu v rodícím se tržním prostředí. Nezapomněl ani na vykročení na samostatnou cestu po rozdělení federace a náhlý rozmach aplikací nových a nových prvků systému EAN/GS1 s rozvojem moderního maloobchodu i impozantní vývoj Systému GS1 až do dnešní podoby komplexu globálních standardů a řešení pro podporu logistických řetězců po celém světě napříč mnoha sektory.
Ocenění za přínos pro rozvoj standardní identifikace
Po celou dobu svojí existence platila česká organizace za velmi aktivního člena. Za to, že si po třiceti letech stále udržuje pozici lídra mezi členskými organizacemi GS1 v regionu středovýchodní Evropy, vděčí GS1 Czech Republic vytrvalé práci řady odborníků a firem. Svoje uznání jim sdružení vyjádřilo udělením pamětní plakety za celkový přínos pro rozvoj standardní identifikace.
Potom nastoupil odborník tentokrát na dílo pivovarnické: majitel Jihoměstského pivovaru František Richter narazil sud dubák s ležákem Kódovar, který uvařil speciálně pro tuto příležitost. Vedle hlavního sálu to žilo také v salonu pivovaru, kde probíhala výstava fotografií produktů s nejstaršími čárovými kódy „Made in Czechoslovakia“ spojená s ukázkou dobového technologického zařízení pro výrobu čárových kódů, jejich verifikaci a dekódování.