Firma Aimtec implementuje řešení pro sledování manipulačních jednotek ve společnosti Pepsi. SappyWMS umožní optimalizovat využití skladové plochy, zajistí bezchybnou expedici a jednoduše prokazatelnou sledovatelnost a uspoří čas strávený při manipulaci se zbožím na skladě.
Pepsi je v současnosti druhou největší potravinářskou společností na světě. Vyrábí a prodává produkty v 19 výrobkových řadách více než 880 milionům spotřebitelů po celém světě. PepsiCo/GENERAL BOTTLERS CR s.r.o. vyrábí a distribuuje na českém trhu nealkoholické nápoje světových značek např. Pepsi, Mirinda, 7Up, Schweppes, Canada Dry, Lipton Ice Tea nebo TOMA. Součástí bohatého sortimentu jsou i bramborové lupínky Lay´s.
PepsiCo/GENERAL BOTTLERS CR má v České republice dva výrobní závody pro stáčení nápojů – v Praze a v Teplicích nad Metují. Management složený z mezinárodních představitelů hledal nejprve pro pražský závod řešení pro efektivnější řízení skladu výrobků s cílem zavedení i do ostatních závodů v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Ve výběru uspěla společnost Aimtec se svým logistickým řešením SappyWMS. Aimtec byl vedením Pepsi od začátku vnímán jako silný partner, který je schopen řídit projekty pro skladové hospodářství nejen v pražském závodě ale i v ostatních částech Evropy. Spolupráce s Aimtecem je založena na poskytování komplexních služeb, počínaje vydefinováním požadavků koncernu Pepsi, programátorské práce při speciálních potřebách až po dodání hardwarového zařízení – scannerů a tiskáren – včetně integrace technologií na balicí linku. Aimtec přináší Pepsi své odborné know-how získané na řadě projektů v distribučních centrech potravinářských společností.
SappyWMS aneb sledování unikátních manipulačních jednotek v SAP ERP
SappyWMS doplní funkcionalitu standardní komponenty pro vedení zásob a řízení skladů (MM/WM) ve stávajícím informačním systému SAP ERP společnosti Pepsi. Evidence výrobků tak bude založena na sledování unikátních manipulačních jednotek (handling units). Jednotlivé skladové transakce od příjmu hotového výrobku z výroby nebo nakupovaného zboží po zaskladnění budou prováděny on-line čtečkami čárového kódu. Dále se bude jednat o zkvalitnění procesů doplňování do vychystávacích pozic, expedování výrobků ze skladu a provádění inventur. Součástí projektu je rovněž integrace na balicí linku. Operátoři ve skladě budou pro rychlejší identifikaci zboží využívat terminál umístěný na zápěstí se snímačem na prstu. Mezi významné přínosy řešení SappyWMS patří přesná evidence zboží na skladě, lepší využití skladové plochy, zajištění sledovatelnosti, vyskladňování dle pravidel expirací a v neposlední řadě také podpoření a zjednodušení práce lidí v logistickém oddělení Pepsi.
Projekt nasazení SappyWMS v pražské stáčírně Pepsi byl nastartován v prosinci 2010 s očekávaným přechodem do produktivního provozu v dubnu 2011. Řešení bude potom dále rolováno do teplického závodu, slovenských Malacek a do Maďarska a Polska.